برای خودمان آرزو کنیم!

این دقیقا چه مفهومی دارد؟

بگذارید معنی دقیق آن را به همراه یک بخش از تجربیات زندگی خودم برایتان بیان کنم:

من در دوره ای، همانند تمام دختران جوان در آرزوی ازدواج با مرد رویاهایم بودم.

من در دوره ای به دلیل نیاز شدید به کسب درآمد، در آرزوی داشتن یک شغل عالی بودم.

من در دوره ای، به دلیل یک بیماری گوارشی، با وجود مصرف دارو برای کنترل آن، در آرزوی سلامتی بودم.

من در دوره ای، با وجود وزن بالا و احساس کسالت، در آرزوی تناسب اندام بودم.

من در دوره ای با وجود زندگی اجاره نشینی و مسایل مربوط به جابجایی و نقل مکان های متعدد، در آرزوی خانه دار شدن بودم.

و من در دوره هایی از زندگیم بسیاری چیزها را طلب کردم که یا امروز به آنها رسیده ام و یا نرسیده ام!

اما تمام این مسایل که نه تنها برای من، بلکه در زندگی تمام شما به گونه های مختلف و حتی مشابه رخ داده، جواب ساده ای دارد که دانستن آن باعث می شود مفهوم آرزو داشتن و در نهایت رسیدن به آن را درک کنید.

اینکه بدانید خداوندی که عملا در قرآن بیان داشته که این جهان با نظامی دقیق و خاص اداره می شود، به چه معنی است؟

خب من در بالا تعدادی از تجربیاتی را نوشتم که تماما به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان به نتیجه رسیده اند.

اما مثال های بیشماری هم دارم که آن نتیجه ی مورد تصورم را دریافت نکرده ام. و این دقیقا به همان نطام و دقت در طراحی این جهان باز می گردد.

جواب بسیار ساده است.

شما به آن دسته از خواسته هایی می رسید که دقیقا قلبِ خودتان برای رسیدن به احساس خوبِ خودتان درخواست کرده است.

یعنی شما فقط به رویاهای قلبی خودتان می رسید و نه رویاهایی که به واسطه ی انتطار جامعه از شماست.

بطور مثال: شما اضافه وزن دارید و در آرزوی رسیدن به اندام ایده آل هستید

خب چرا آرزوی رسیدن به اندام ایده آل را دارید؟

یکی از تکراری ترین جواب هایی که از اطرافیانم می شنوم این است که بتوانم لباس زیبای مورد دلخواهم را بپوشم!

آیا اگر تنها در این دنیا زندگی می کردید، باز هم اندام ایده آل و لباس زیبا اهمیت داشت؟

قطعاَ خیر!  شما برای رضایت جامعه آرزو کرده اید و نه احساس قلبی خودتان.

بیایید وقتتان را با آرزوهای جامعه و دیگران برای خودتان هدر ندهید.

دیگرانی در زندگی شما وجود ندارند!

آرزوهای قلبی شما، همان چیزهایی هستند که خدا برایتان میخواهد.

آن آرزوها بزودی در زندگیتان رخ می دهند، به شرطی که به قلب خودتان و خدای وجودتان اعتماد کنید.

سوره احزاب:

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ اتَّقِ اللَّهَ وَلَا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ ۗ إِنَّ اللَّهَ کَانَ عَلِیمًا حَکِیمًا(1)

وَاتَّبِعْ مَا یُوحَىٰ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ ۚ إِنَّ اللَّهَ کَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا(2)

وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ وَکَفَىٰ بِاللَّهِ وَکِیلًا(3)

ای پیغمبر همیشه خدا ترس و پرهیزکار باش و هرگز تابع رأی کافران و منافقان مباش که همانا خدا دانا و حکیم است. (1)

و تنها از آنچه به تو از جانب خدایت وحی می‌شود پیروی کن که خدا به هر چه می‌کنید کاملا آگاه است. (2)

و در کارها بر خدا توکّل کن، و تنها خدا برای مدد و نگهبانی کفایت است. (3)

وَلَیْسَ عَلَیْکُمْ جُنَاحٌ فِیمَا أَخْطَأْتُمْ بِهِ وَلَٰکِنْ مَا تَعَمَّدَتْ قُلُوبُکُمْ ۚ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا(5)

. و در کار ناشایسته‌ای که به خطا کنید بر شما گناهی نیست لیکن آن کار زشتی که به عمد و با اراده قلبی می‌کنید بر آن گناه مؤاخذه می‌شوید، و خدا بسیار آمرزنده و مهربان است. (5)

و من هرگز حجت و برهانی شگفت انگیزتر و با منطق تر از کلام خدا برای اثبات تمام این صحبت ها نیافتم.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها